ANLAŞILAMADI, TAMAM!

Yazan: Zeynep Sina Ersan // Tarih:


DUR!

Orada! Tam olarak sol çaprazımda, biraz karşımda. Sadece birkaç saat daha çalmasın alarmlar, çalışmasın köstekli saatler ve de zamanın tüm göstergeçleri. Biraz daha duralım bu uçurumun kıyısında, ben kendimi atmadan biraz daha çizeyim portreni ellerimle hafızama. Sen arkamdan bakıp küfürler savurmadan önce sadece biraz daha kalalım burada.

DURAKSAMA!

Düşünürken kalıp kalmamayı bu ıssız hayatın bir parçası olarak ya da bırak düşsün gözlerinden kaz ayakları. “Tereddüt”e yer olmadı sevdamızda hiç, bilirsin. Fevri çıktık her kata, asansörler bu kadar yaygın değildi o zamanlar, şeytan icadı sonuçta.

SAKLAN!

Tüm normlarından toplumun dayattığı sana, bana, bize… Sıyrılıp soyunmalısın bir gece yarısında, bu kentte, izbe bir mahallede, ihtimaller dahilindeki bir birlikteliğe doğru olanca etik değerlerinden, estetik demlerinden, eksik derinliklerinden. Yavaşça sıyır et derini, kaslarını, kemiklerinle sark balkondan bir elinde sigaran diğerinde gökyüzü.

SAKLAMA!

Biliyorsun sen de bu talimatlara ikimizin de uymayacağını ama uyması gerektiğini ama zorunlulukların boğduğunu ama dünyanın tüm bu mecbur kalmışlıklarda var olduğunu. Şeytan ayartmasaydı tanrıyı her belgeselde aksanlarınla dillendirdikleri THE PLANET EARTH asla oluşmayacaktı. Mecburiyetler, mağduriyetleri doğuruyor; annelerimiz bizi! Mantık tamamen aynı.

BAĞIR!

Ne de garip bir emir kipi, ünlem olmasa isim sanılacak ucube bir kelime. Çıkıp kumdan bir kalenin tepesine haykırmıştım bir bahar gecesi sana olan öfkemi. Sustun, dalgalarınla yıkıp götürdün günlerce emek verdiğim o eseri, usul usul… Dalgarında hissettim ürpertiyi gezen vücudunda.

ARTIK SUSMA!

Bildiğim şeyleri anlat bana, aynı masalları dinlemeye hazırım! Ardından iyi geceler öpücüğü için dudaklarını koparmaya.

sadece
daha fazla
korkma…


Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak Gerekli yerler yıldız ile gösterilmiştir *

Oynat Kapak Parça Adı
Parça Yazarları