Black Mirror

Yazan: Gizem Demirel // Tarih:


 

Teknolojinin hızlı ilerlediği bu dönemlerde geleceğin karanlık tarafını ortaya çıkaran, bizleri biraz korkutan ama bir o kadar da iyi bir iş olan Black Mirror (Kara Ayna) dizisinden bahsedeceğim. 

Black Mirror teknolojiyle birlikte doğanın kaynaklarının tüketilmesi, insanların birbirlerini internette gördüğü kadarıyla değerlendirmesi, sosyal mecraların gerçek dünyaya uyarlanması gibi konuları ele alan distopik bir bilimkurgu dizisidir.

Her bölümünü farklı yönetmen çekmekte ve her bölümünde farklı oyuncular oynamaktadır. Film tadında… Tüm bölümler birbirinden bağımsız olmakla birlikte tüm konuların birleştiği yer teknolojinin getirdiği kötülüklerdir. Bir nevi robotların insanları yok edecek olması. Rahatsız edici bir yönü de var. Çünkü yaşanmasını kesinlikle istemeyeceğimiz şeylerle dolu.

Öylesine izlenip geçilecek, çerezlik bir dizi kesinlikle değil. Şöyle ki, her bölümden sonra kafalarda dönüp dolaşıyor senaryolar. Her sezon (4. sezon hariç) 3 bölümden oluşuyor, bölüm süresi ise 60 dakika.

Cinsellik, kan, silahlar yerine akıllıca yazılmış farklı bir şeyler izlemek isteyenler için harika bir öneri olduğuna inanıyorum. Özellikle bilimkurgu hayranları için. İzlemek kesinlikle zaman kaybı değil aksine farklı bakış açıları da sağlayan ilginç ve merak uyandıran bir dizi. 

https://youtu.be/qhea1U3v1_o


Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak Gerekli yerler yıldız ile gösterilmiştir *

Oynat Kapak Parça Adı
Parça Yazarları