Dr. Hannibal Lecter

Yazan: Gizem Demirel // Tarih:


Başrollerinde Mads Mikkelsen, Hugh Dancy gibi isimlerin bulunduğu dizi, bir seri katili anlatmaktadır. Oldukça zeki olan ve asla soğukkanlı duruşundan vazgeçmeyen Hannibal Lecter’in izleyen bile farkına varamıyor, şüpheye düşüyoruz. Gerçekten tüm bunları yapan o mu, nasıl olur, diye. Bir yandan da Will Graham’in sıcaklığı ve çaresizliği mahvediyor bizi.

“Psikopatlar deli değildir. Yaptıklarının ve bunların sonuçlarının tamamen farkındadırlar.”

Dizi bir kitaptan uyarlanmış ve filmi de var. Filmini izlemediğim için pek bilgim yok. Zaten dizisinde ilk sahneden son sahneye kadar havasından asla ödün vermeyen bir Mads Mikkelsenn faktörü varken nasıl gözümüz başka bir şeyi görsün ki?

“Kendimiz için yaptıklarımız bizimle birlikte ölür. Başkası için yaptığımız şeyler bizden uzun yaşar.”

Ajan olan ve kendisine has çözüm yolları bulmuş Will Graham bazı davalarda Psikoloji Uzmanı Dr. Hannibal Lecter’dan yardım alır ve bu şekilde tanışırlar. Birlikte suçlu bulmak ve suç çözmek onlar için çocuk oyuncağı haline gelmiştir. Herkesin gözü onlarda ama ortada yanlış şeyler de dönmektedir.

“Tilki tavşanın çığlığını duyunca koşarak gelir fakat yardım için değil…”

Dizi bölümleri 45’er dakikadan oluşmaktadır. İlk iki sezonu muazzam şekilde ilerlemesine rağmen üçüncü sezonuyla final yaoacağını duyurması adeta herkeste şok etkisi yaratmıştır. Twitter’da her ne kadar hashtagler açılsa da pek faydası olmadı. Üstelik her sene yeniden başlayacağına dair söylentiler çıkıyor ama hep boşuna hevesleniyoruz…

“Eskiden hafızamı kaybetmekten korkardım, şimdi ise bazı şeyleri unutmak için neler vermezdim.”

 


Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak Gerekli yerler yıldız ile gösterilmiştir *

Oynat Kapak Parça Adı
Parça Yazarları